HOLEX Pro Inox HM-tehopora sylinterivarrella DIN 6535 HA AlTiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas poraus erityisesti ruostumattomille ja haponkestäville teräksille.
Suorat leikkuusärmät ja optimoitu leikkuusärmämuotoilu parempaan lastunmurtokäyttäytymiseen. Suuremmat lastu-urat erinomaiseen lastunpoistoon. Parempi kulutuskestävyys parannetun kovametallialustan ja korkean lämpötilan kestävän pinnoitteen ansiosta.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Tilaa muoto HB: numerolla 122686.
Tilaa tyyppi HE: numerolla 122687.
Käyttötiedot
N
120
N
140
P
120
P
110
P
90
P
80
M
55
M
45
S
35
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
|---|---|
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m7 |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 bar |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Pituus xD | 6×D |
| Sarja | Pro Inox |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6:lla |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 2.9 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 23 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | m7 |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 55 mm |
| Porausyvyys | 18.7 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f ruostumattomalle teräkselle < 900 n/mm2 | 0.05 mm/v |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122685 |
|---|---|
| EAN | 4067263005148 |