GARANT Uni Hero HM-poranterä sylinterivarsi DIN 6535 HB TiAlSiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Maksimaalinen universaalisuus ja kannattavuus yhdessä työkalussa.
Vankka työkalurakenne ja kupera–kovera kaareva leikkuusärmärakenne optimaalista työkaluvakautta ja lastunmurtokäyttäytymistä varten laajassa materiaalivalikoimassa.
Erityinen lastutilageometria ja kiillotetut lastutilat täydelliseen lastunpoistoon ja maksimaaliseen prosessivarmuuteen.
Erittäin sileä TiAlSiN-suurtehopinnoite kulumisen ja materiaalin tarttumisen tehokkaaseen vähentämiseen terässä.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC= L2+1,5 × DC.
Käyttötiedot
N
190
N
200
P
160
P
150
P
140
P
110
P
90
M
90
M
80
S
40
K
130
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | oranssi |
|---|---|
| Kärkikulma | 140° |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiAlSiN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 4×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Sarja | Yleiskäyttöinen |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 6.9 mm |
| Normi | DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 53 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 91 mm |
| Porausyvyys | 42.7 mm |
| Kärkikulma | 140 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.17 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122701 |
|---|---|
| EAN | 4069515033732 |