GARANT Master Steel Feed -kovametallipora, lieriövarsi DIN 6535 HB, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-särmäinen pora, kehitetty erityisesti erittäin korkeille syöttönopeuksille. Soveltuu erinomaisesti suorituskykyisiin koneisiin ja vakaisiin työstöolosuhteisiin.
- Erityinen terägeometria, jossa on vakaat lastuamisreunat ja suuri vapaakulma keskellä, mahdollistaa suurimman syöttönopeuden.
- Patentoitu lastuvirtausta optimoiva kärjen ohennus edistää pientä lastuamisvoimaa ja hyvää lastunmurtumista.
- 145°:n kärkikulma vähentää purseiden muodostumista läpirei’issä.
Alan johtava poikkisärmätekniikka takaa optimaalisen itsestään keskittävyyden ja mahdollistaa porauksen myös epätasaisille pinnoille. 3 ohjauslistaa takaavat vakaan poran ulostulon ja reiän tarkan pyöreyden.
Huomautus
Lastu-uran pituus LC = L2 + 1,5 × DC.
Käyttötiedot
P
160
P
140
P
130
H
60
P
110
P
90
M
60
M
50
K
130
K
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Kärkikulma | 145 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä, 25 bar |
| Tuotetyyppi | Kierrepora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Työstöstrategia | HPC |
| Pituus xD | 6×D |
| Puolistandardi | kyllä |
| Sarja | Master Steel |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Halkaisija ⌀ | 10.8 mm |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
| Kiinnitysuran pituus lc | 71 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h7 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 118 mm |
| Porausyvyys | 54.8 mm |
| Kärkikulma | 145 astetta |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.5 mm/v |
| Normi | DIN 6537 L; DIN 6537 L; DIN 6537 L |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 122726 |
|---|---|
| EAN | 4045197795472 |