HM-keskityspora A TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Syvähiottu kovametallisesta pyörötangosta. Spiraalimallinen.
Materiaaleille aina 62 HRC asti.
Käyttötiedot
H
20
H
15
H
10
P
60
P
40
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Keskiporat |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 333 |
| Materiaalille (värirengas) | ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | k13 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tyyppi | A |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi, h6 |
| Upotuskulma | 60 astetta |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Halkaisija ⌀ | 1.25 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 3.15 mm |
| Kokonaispituus l | 31.5 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Työkappaleen-⌀:lle | 8 − 10 mm |
| Syöttö f teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.02 mm/v |
| Työkappaleen halkaisijalle | 8 − 10 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 121001 |
|---|---|
| EAN | 4045197594587 |