Yleispora kovametallista 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Yleispora, jossa erityisen terävä kovametallilevy tarkkoihin porareikiin eri materiaaleissa. Suuritilavuuksinen kierreura nopeaan porajauheen ja lastujen poistoon. Kiinnitys sitkarkaisusta erikoisteräksestä.
Käyttöarvot
Poraamiseen moniin eri materiaaleihin, myös yhdellä työvaiheella:
- Tiili, kevytbetoni, kevyet rakennusmateriaalit, muovi.
- Laatta, keramiikka, marmori, lasi.
- Metalli ja materiaalikombinaatiot yhdessä työvaiheessa, esim. ikkunan asennuksessa tai raudoituksessa betoniin.
Huomautus
- Varoitus: Saa käyttää vain pyörivässä porauksessa (ilman iskua)!
- Nopeampi poraus ja enemmän reikiä per akkulataus kuin iskuporilla.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | ei iskuporausta |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Tuotetyyppi | Yleispora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Poran ⌀ | 10 mm |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | ei iskuporaus |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kokonaispituus | 120 mm |
| ⌀ | 10 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 80 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G78707010 |
|---|---|
| EAN | 4062406390891 |