Yleisporanterä kovametallista, 1/4 tuumaa (E 6,3) 6 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kovametallikärki, jossa terävästi hiotut terät ja yleiskäyttöinen kärjen kulma. Itsekeskittävä kärki mahdollistaa tarkat reiät myös kovissa pinnoissa. Kiinnitys sitkeäkarkaistusta erikoisteräksestä.
Käyttötiedot
Poraukseen moniin eri materiaaleihin, myös yhdessä työvaiheessa:
- Tiili, kaasubetoni, kevyet rakennusmateriaalit, muovi.
- Laatta, keramiikka, marmori, lasi.
- Raudoitusbetoniin.
Huomautus
- Varoitus: Saa käyttää vain pyörivässä porauksessa (ilman iskua)!
- Nopeampi poraus ja enemmän reikiä per akkulataus kuin iskuporilla.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | ei iskuporausta |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Yleispora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Bitsien kuusiovarsi | E 6,3 |
| Poran ⌀ | 6 mm |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | ei iskuporausta |
| Bitsien kuusiovarsi | E 6,3 |
| Kokonaispituus | 100 mm |
| ⌀ | 6 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 50 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7870016 |
|---|---|
| EAN | 4058546287245 |