Kovametallinen iskuporanterä SDS-Plus 10x160 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Milwaukee
- Tuotenumero
- G78900010X160
- Varastotilanne
- 281kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
M2:n kolme erityistä syöttöhammasta Power Breaker muodostavat työstettävään materiaaliin mikrosäröjä, mikä nopeuttaa poraamista ja materiaalin poistumaa. Korkealuokkainen kovametallikärki, jossa on erityisen vahva juotos, takaa pitkän käyttöiän myös raudoitetussa betonissa. Ydinvahvistetun spiraalin (KVS) ansiosta värähtelyt vaimenevat; iskuenergia siirtyy suoraan poranterän kärkeen.
Käyttötiedot
Poraamiseen betoniin, luonnonkiveen ja muuraukseen.
Huomautus
Kun poraat erittäin pitkällä terällä (> 500 mm), esiporaa ensin lyhyemmällä, saman halkaisijan terällä (taipumamurtuman välttämiseksi).
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
|---|---|
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Tuotetyyppi | Kivipora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Kokonaispituus | 160 mm |
| ⌀ | 10 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G78900010X160 |
|---|---|
| EAN | 4002395308897 |