Kovametallinen poravasara terä 'MX4' SDS-Plus 6x160 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Milwaukee
- Tuotenumero
- G7890506X160
- Varastotilanne
- 555kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Poran pää neliömäisellä poikkileikkauksella. Suurempi porausnopeus 4 leikkuusärmän ansiosta. Kaksinkertainen käyttöikä verrattuna 2-leikkuisiin poriin. Tilava 4-spiraalirakenne. Terävämmässä kulmassa oleva kärki:
tarkempi poraus, ei luista pinnalla, aggressiivisempi raudoitusterästä vastaan ja suurempi porausnopeus.
PGM-sertifioitu – varmistaa tarkat, ankkurointiin sopivat porareiät sekä kemiallisille että mekaanisille ankkureille.
Käyttötiedot
Betonin, luonnonkiven ja muurauksen poraamiseen – mahdollisimman suurella porausmukavuudella. Erittäin tasainen käynti, ihanteellinen täydellisen pyöreille rei’ille. 4-spiraalimuotoilu nopeaan porajauheen poistoon, vähäiseen tärinään ja korkeaan vakauteen. Vähemmän rasittava työ ja pieni konekuormitus.
Malli
4-leikkuinen, päällehitsattu kovametallipää.
Rakenne
Porakruunu neliömäisellä poikkileikkauksella. Suurempi porausnopeus 4 leikkuusärmän ansiosta. Kaksinkertainen käyttöikä verrattuna 2-leikkuisiin teriin. Tilava 4-spiraalinen rakenne. Terävämmin kulmautettu kärki:
tarkempi poraus, ei luistoa pinnalla, aggressiivisempi raudoitusteräksessä ja suurempi porausnopeus.
PGM-sertifioitu – varmistaa tarkat, ankkurointiin soveltuvat porareiät sekä kemiallisiin että mekaanisiin ankkureihin.
Käyttötiedot
Betonin, luonnonkiven ja muurauksen poraukseen – mahdollisimman mukavalla porauksella. Erittäin tasainen käynti, täydellinen pyöreille rei’ille. 4-spiraalimuotoilu porausjauheen nopeaan poistoon, vähäiset värinät ja korkea vakaus. Vähemmän väsyttävä työ ja pieni konekuormitus.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
|---|---|
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Tuotetyyppi | Kivipora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
| Kiinnitys | SDS Plus |
| Kokonaispituus | 160 mm |
| ⌀ | 6 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 100 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7890506X160 |
|---|---|
| EAN | 4002395368938 |