Kovametallinen betonipora 8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Pora, jossa on sitkekarkaistut kovametalliterät, juotettu kiinni korkeassa lämpötilassa. Epäsymmetrinen uramuoto parasta lastunkuljetusta varten.
Isku- ja pyörivä pora, jossa on vahva kovametalliterä.
Käyttötiedot
Tarkoitettu ennen kaikkea tulppareikien poraukseen iskuporakoneilla betoniin, muurausrakenteisiin, luonnonkiveen ja tiileen.
Myös kiertoporaus kovaan ja pehmeään puuhun, muoveihin, akryyliin ja keramiikkaan.
Korjatuilla leikkuuarvoilla poraa voidaan käyttää myös karkaistulle teräkselle.
Tekniset tiedot
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Tuotetyyppi | Kivipora |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 8039; ISO 5468 |
| Käyttö iskulla / ilman iskua | iskuporaus |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Varren ⌀ | 8 mm |
| Kokonaispituus | 110 mm |
| ⌀ | 8 mm |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Työpituus | 60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7860018 |
|---|---|
| EAN | 4058546404222 |