Tappireiän kuorikalvain
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
45° vasenkätisellä spiraalilla, lastunpoisto leikkuusuuntaan.
Käyttötiedot
Konekäyttöön läpimeneville, kartiomaisille rei’ille. Spiraalin toimintatapa vaatii suuren lastu-uran tilavuuden (älä esiporaa liian suureksi). Kartiotapeille standardien ISO 2339, 8736, 8737 (DIN 1, 7977, 7978), DIN 258 ja 1447 mukaan.
Suositus
Aloitusreikään käytetään kartiotappiporaa nro 116310.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
10
P
7
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9-toleranssilla |
| Kierrekulma | 45 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.1 mm/kierros |
| Kokonaispituus l | 122 mm |
| Leikkuupituus lc | 73 mm |
| Suuri halkaisija d2 | 6,36 mm |
| Pieni halkaisija d3 | 4,9 mm |
| Varren halkaisija ds | 6.3 mm |
| Varren halkaisija ds | 6,3 mm |
| Kokonaispituus l | 122 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 161600 |
|---|---|
| EAN | 4045197089052 |