Päätykalvain H7, päällystämätön
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkaava konekalvain parhaan mahdollisen mittatarkkuuden saavuttamiseksi.
Optimoitu päätyleikkaus mahdollistaa tarkan linjaustarkkuuden syntyvälle reiälle. Suoraurainen rakenne pitkillä lastu-urilla optimaaliseen lastunpoistoon.
Käyttötiedot
Tarkkaan linjaukseen peräkkäisissä rei’issä. Kun vaatimukset reiän suoruudelle ovat mahdollisimman korkeat. Kalvaus reiän pohjaan sekä läpirei’issä.
Huomautus
Huomioi uusi varsitoleranssi h6. Konfiguroitavia kalvaimia halkaisija-alueella 2,200–12,220 mm ja vapaasti valittavalla sovitteella voidaan tilata numerolla 162830.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
12
P
12
P
10
P
10
N
20
K
10
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Pajastandardi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjareiässä ja läpireiässä |
| Halkaisija ⌀ | 11 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 89 mm |
| Kokonaispituus l | 142 mm |
| Leikkuupituus lc | 26 mm |
| Porausyvyys | 87 mm |
| Varren halkaisija ds | 11 mm |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 - 0.2 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.015 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.008 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 11.015 mm |
| Päätyleikkaus | 4.5 mm |
| Normi | Työpajanormi |
| Varren halkaisija ds | 11 mm |
| Kokonaispituus l | 142 mm |
| Porausyvyys | 87 mm |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.2 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 162826 |
|---|---|
| EAN | 4067263112570 |