Päätykalvain H7, pinnoittamaton
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Päätyleikkaava konekalvain parhaan mahdollisen mittatarkkuuden saavuttamiseksi.
Optimoitu päätyleikkaus mahdollistaa tarkan linjaustarkkuuden syntyvälle reiälle. Suoraurainen rakenne, jossa pitkät lastu-urat optimaaliseen lastunpoistoon.
Käyttötiedot
Tarkkaan linjaukseen peräkkäisissä rei’issä. Kun vaaditaan mahdollisimman suuri reiän suoruus. Kalvaus reiän pohjaan sekä läpireikiin.
Huomautus
Konfiguroitavia kalvaimia halkaisija-alueella 2,200–12,220 mm ja vapaasti valittavalla sovitteella voidaan tilata nro 162830.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
12
P
12
P
10
P
10
N
20
K
10
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Konepajastandardi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Käyttö reikätuypin mukaan | pohjareikiin ja läpimeneviin reikiin |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 44 mm |
| Kokonaispituus l | 75 mm |
| Leikkuupituus lc | 16 mm |
| Porausyvyys | 42 mm |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.01 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0,005 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 4.01 mm |
| Päätyleikkaus | 1.7 mm |
| Normi | Työpajastandardi |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 75 mm |
| Porausyvyys | 42 mm |
| Syöttö f teräkselle < 900 n/mm2 | 0.1 mm/v |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 162825 |
|---|---|
| EAN | 4062406117214 |