NC-kalvain, pinnoittamaton
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
NC-soveltuva malli DIN 212:n mukaisesti suoralla varsi-⌀:llä standardoitua kiinnitystä varten, erityisesti hydraulisissa istukoissa tai tarkkuusistukoissa. Parasta heiton tarkkuutta ja prosessivarmuutta varten.
Erikoispidikkeitä ei tarvita.
Pitkillä leikkuusärmilllä ja vasenkätisellä spiraalilla.
Kalvaimet kuten 162900, mutta 1/100-mitoituksella.
Toleranssitiedot:
Koko 1,01–5,5: valmistus- ja leikkuutoleranssi 0 / +0,004 mm.
Koko 5,51–12,05: valmistus- ja leikkuutoleranssi 0 / +0,005 mm.
Tilausesimerkki:
Haluttu halkaisija 6,24 mm – tilausmerkintä: tuotenumero 162902 6,24.
Kalvain toimitetaan 6,24 mm:nä toleranssiluokassa 0 / +0,005 mm.
Toimitusaika varastosaatavuuden mukaan tai viimeistään yhden työviikon kuluessa.
Haluttuun sovitteeseen tarvittava halkaisija käy ilmi alla olevasta taulukosta. Usein yhdellä kalvaimella voidaan kattaa myös muita sovitteita, koska toleranssimitat voivat mennä päällekkäin.
Huomautus
Kalvaimet kokonais- ja 1/10-mitoissa H7-sovitusta varten, katso nro 162900.
Kalvaimet halkaisijalle ja sovitteelle annetun tiedon mukaan, katso nro 162951.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | DIN 1835 A |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Halkaisija ⌀ | 4,24 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 51 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Leikkuupituus lc | 21 mm |
| Porausyvyys | 49 mm |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.15 mm/v |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 mm |
| Toleranssi | 0 / 0,004 |
| Terän ylämitat | 0.004 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 4,244 mm |
| Normi | Työpajastandardi |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Porausyvyys | 49 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 162902 |
|---|---|
| EAN | 4062406138714 |