NC-kalvain H7 4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
NC-soveltuva rakenne DIN 212:n mukaisesti, suoralla varsi-⌀:lla standardoitua kiinnitystä varten erityisesti hydraulisissa istukoissa tai tarkkuusistukoissa. Parhaaseen pyörintätarkkuuteen ja prosessivarmuuteen. Erikoispitimiä ei tarvita.
Pitkillä leikkuusärmilllä ja vasenkätisellä spiraalilla.
≤ ⌀ koko 1,7: 3 hammasta; ≥ ⌀ koko 1,8: parillinen hammasluku, epäsäännöllinen jako. ≤ ⌀ koko 3,7: keskityskärki molemmissa päissä; ≥ ⌀ koko 3,8: keskitysreikä molemmissa päissä.
Kalvaimen valmistus- ja leikkuusärmätoleranssi DIN 1420:n mukaan reikätoleranssille H7.
Huomautus
Kalvaimet 1/100-mitoituksina katso nro 162902.
Kalvaimet halkaisijalle ja sovitteelle ilmoituksen mukaan katso nro 162951
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Pajastandardi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | DIN 1835 A |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 46 mm |
| Kokonaispituus l | 75 mm |
| Leikkuupituus lc | 19 mm |
| Porausyvyys | 44 mm |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.15 mm/v |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0,1 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.01 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0,005 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 4.01 mm |
| Suositeltu pora-⌀ teräkseen < 750 N/mm2 | 3,9 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Varren halkaisija ds | 4 mm |
| Kokonaispituus l | 75 mm |
| Porausyvyys | 44 mm |
| Varren mitat | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1629004 |
|---|---|
| EAN | 4045197090003 |