NC-kalvain H7 3
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
NC-yhteensopiva malli DIN 212:n mukaisesti suoralla varsi-⌀:lla standardoitua kiinnitystä varten erityisesti hydraulisiin istukoihin tai tarkkuuspuristusistukoihin. Paras mahdollinen pyörintätarkkuus ja prosessivarmuus. Erikoispitimiä ei tarvita.
Pitkillä leikkuusärmillä ja vasemmalla spiraalilla.
≤ ⌀ koko 1,7: 3 hammasta; ≥ ⌀ koko 1,8: parillinen hammasluku, epätasainen hammasjako. ≤ ⌀ koko 3,7: keskiökärki molemmissa päissä; ≥ ⌀ koko 3,8: keskiöreikä molemmissa päissä.
Kalvaimen valmistus- ja terätoleranssi DIN 1420:n mukaan reiän toleranssille H7.
Huomautus
Kalvaimet 1/100-mitoissa, katso nro 162902.
Kalvaimet halkaisijan ja sovitteen mukaan, katso nro 162951
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | Pajastandardi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | DIN 1835 A |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiässä |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 33 mm |
| Kokonaispituus l | 61 mm |
| Leikkuupituus lc | 15 mm |
| Porausyvyys | 31 mm |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Varren toleranssi | h6 |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.2 mm/v |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.1 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.008 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.004 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 3.008 mm |
| Suositeltu pora-⌀ teräkseen < 750 N/mm2 | 2.9 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Varren halkaisija ds | 3 mm |
| Kokonaispituus l | 61 mm |
| Porausyvyys | 31 mm |
| Varren mitat | 3 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1629003 |
|---|---|
| EAN | 4045197089847 |