Konekalvain konfiguroitava, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kalvaimet valmiiksi hiottu sopiviksi mittojesi mukaan.
Parillinen määrä teriä, epäsäännöllisin välein. Reiästä tulee täysin pyöreä ja ilman harjanteita. Ulkohalkaisijassa oleva sylinterimäinen tukulista kiillottaa reiän ja ohjaa kalvainta. Kiinnitysvarsi on kartiomainen.
Käyttötiedot
Läpimenevien reikien kalvaukseen, koska lastut poistuvat leikkuusuuntaan. Voidaan käyttää myös umpipohjareikiin lyhyen leikkuuviisteen ansiosta.
Huomautus
Sovitukselle H7 katso nro 164000.
Sopivat supistusholkit MK-varrella varustetuille työkaluille, katso nro 343000–343530.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
10
P
7
P
5
P
4
M
5
M
5
S
5
K
5
N
13
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 208 B |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Morsekartio |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpireiän yhteydessä |
| Kierrekulma | 7-8 astetta |
| Kierrekulma | 7–8 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 13 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 115 mm |
| Morse-kartio MK, koko | 1 |
| Kokonaispituus l | 182 mm |
| Leikkuupituus lc | 44 mm |
| Porausyvyys | 113 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0,15 mm/k |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.2 - 0.3 mm |
| ⌀-alue | 12.61 - 13.2 mm |
| Konfiguroitavat toleranssit | C; CD; D; E; EF; F; FG; G; H; J; JS; K; M; N; P; R; S; D; U; V; EF |
| Konfiguroitavat ominaisuudet | 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13 |
| Toleranssi | HOA201511 |
| Normi | DIN 208 B |
| Kokonaispituus l | 182 mm |
| Porausyvyys | 113 mm |
| Varren mitat | 1 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 164180 |
|---|---|
| EAN | 4045197092335 |