Konekalvain H7, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Parillinen määrä leikkuusärmiä epäsäännöllisellä jaolla. Reiästä tulee täysin pyöreä ja vapaaksi harjanteista. Ulkohalkaisijan sylinterimäinen ohjauslista kiillottaa reiän ja ohjaa kalvainta. Kiinnityskara on kartiomainen.
Kalvaimet on loppuhiottu H7-sovitusta varten.
Käyttötiedot
Läpireikien kalvaukseen, koska lastut poistuvat leikkuusuuntaan. Soveltuu myös pohjarei’ille lyhyen alkupitkän ansiosta.
Huomautus
Sopivat supistusholkit MK-varrella oleville työkaluille, ks.
nro 343000-343530.
Käyttötiedot
N
20
N
20
P
15
P
10
P
7
P
5
P
4
M
5
M
5
S
5
K
5
N
13
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-kärki |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 208 B |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Morsekartio |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpimenevässä reiässä |
| Kierrekulma | 7-8 astetta |
| Kierrekulma | 7–8 astetta |
| Halkaisija ⌀ | 14 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Ulkonemispituus l1 | 122 mm |
| Morse-kartio MK, koko | 1 |
| Kokonaispituus l | 189 mm |
| Leikkuupituus lc | 47 mm |
| Porausyvyys | 120 mm |
| Syöttö f teräksessä < 750 n/mm2 | 0.15 mm/k |
| Kalvausvara halkaisijalle ⌀, ohjearvo | 0.2 - 0.3 mm |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.015 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.008 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 14.015 mm |
| Suositeltu pora-⌀ teräkseen < 750 N/mm2 | 13.8 mm |
| Normi | DIN 208 B |
| Kokonaispituus l | 189 mm |
| Porausyvyys | 120 mm |
| Varren mitat | 1 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 164000 |
|---|---|
| EAN | 4045197091901 |