KOMET® TwinKom® -runko kaksiteräpäälle ilman aksiaalista säätöä, ABS®-varrella, pitkä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Radiaalisesti säädettävä työkalunpidin mahdollistaa täysin kaksiteräisen toiminnan ja myös toiminnon muuttamisen porrastyökaluksi suurempia lastuamissyvyyksiä varten.
- Kompakti työkalurakenne.
- Säädettävä pallosuuttimen tyyppinen suutin jäähdytysnesteen annosteltuun syöttöön terille.
- Syvissä avarrusoperaatioissa kierukanurat toimivat lastunkuljettimina.
- Minimivoitelu (MQL) 1-kanavayhteensopiva
Huomautus
Tilaa pidike ja vaihtoterälevyt erikseen.
Lisämallit ja -mitat aksiaalisäädöllä pyynnöstä.
Tilausesimerkki:
1 × nro 236680 koko 24–32 – perusrunko kaksiteräiselle G01.
2 × nro 236684 koko 24–32 – pidike kaksiteräiselle.
10 × nro 236520 ryhmä 18–010 – vaihtoterä yleiskäyttöön (tyyppiä BK8425).
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | ABS |
|---|---|
| Porakäyttö | viistoporaus; Poikittaisporaus; Kupera |
| Tuotetyyppi | Karaistukka |
| Toteutus | Pitkä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 70 mm |
| Abs®-varren halkaisija ds | 32 mm |
| ⌀-alue dmin–dmax | 24–32 mm |
| Kauluksen pituus l2 | 7 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 236682 |
|---|---|
| EAN | 4047109261594 |