KOMET® TwinKom® runko kaksiteräpäälle ilman aksiaalista säätöä, ABS®-varrella Lyhyt
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Säteittäisesti säädettävä työkalunpidin ehdottoman kaksiteräisyyden saavuttamiseksi mahdollistaa myös toiminnon muuttamisen porrastyökaluksi suurempia lastuamissyvyyksiä varten.
- Kompakti työkalurakenne.
- Säädettävä pallosuutin annosteltua jäähdytysnesteen syöttöä varten terille.
- Syvissä avarrusoperaatioissa spiraaliurat toimivat lastunkuljettimina.
- Minimivoitelu, 1-kanavayhteensopiva
Huomautus
Tilaa pidin ja kääntöteräpalat erikseen.
Lisää versioita ja mittoja aksiaalisäädöllä pyynnöstä.
Tilausesimerkki:
1 × nro 236680 koko 24−32 – perusrunko kaksiteräiselle G01:lle.
2 × nro 236684 koko 24-32 – pidin kaksiteräiselle.
10 × nro 236520 ryhmä 18−010 – kääntöterä yleiskäyttöön (tyyppiä BK8425).
Rakenne
Aksiaalisäädöllä.
Rakenne
- Säteittäisesti säädettävä työkalunpidin ehdottoman kaksiteräisyyden varmistamiseksi mahdollistaa myös toiminnon muuttamisen porrastyökaluksi suuremmille lastuamissyvyyksille.
- Kompakti työkalurakenne.
- Säädettävä pallosuutin jäähdytysnesteen annosteltuun syöttöön terille.
- Syvissä avarrusoperaatioissa kierreurat toimivat lastunkuljettimina.
- Minimivoitelu, 1-kanavayhteensopiva
Huomautus
Tilaa pidin ja vaihtoterälaatat erikseen.
Lisämalleja ja -mittoja aksiaalisäädöllä pyynnöstä.
Tilausesimerkki:
1 × nro 236680 koko 24–32 – perusrunko kaksiteräiselle G01:lle.
2 × nro 236684 koko 24–32 – pidin kaksiteräiselle.
10 × nro 236520 ryhmä 18–010 – vaihtoterä yleiskäyttöön (tyyppiä BK8425).
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | ABS |
|---|---|
| Porakäyttö | viistoporaus; Poikittaisporaus; Kupera |
| Tuotetyyppi | Karatyökalu |
| Toteutus | Lyhyt |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 90 mm |
| Abs®-varren halkaisija ds | 80 mm |
| ⌀-alue dmin–dmax | 109 - 167 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 236680 |
|---|---|
| EAN | 4047109262102 |