Synkronoidut konekierremuovaustapit voiteluurilla VHM IK
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen monikulmageometria ja varsi DIN 6535-HA:n mukaan käytettäväksi koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö.
Voitelu-urat; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmille kierteille.
Erikoiskovametallimateriaali korkeille leikkuunopeuksille ja pitkälle käyttöiälle.
TiAlN- ja antifriktio-pinnoite vähentää kulumista ja vähentää lastun tarttumista.
Aksiaalinen sisäinen jäähdytysnesteen syöttö, edullinen tai riittävä umpireikien työstössä.
Huomautus
GARANT pikavaihtoistukka kierretyökaluille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa.
Käyttötiedot
N
53
N
50
N
53
P
55
P
50
P
47
P
43
P
36
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ja |
| Tuotetyyppi | Kierremuovaustappi |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | ISO DIN 13 |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Viistekulma | 9,5 astetta |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Varren neliö □ | 6.2 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 7.45 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139244 |
|---|---|
| EAN | 4045197273505 |