Synkronoidut konekierretelauslaatat, voitelu-urilla, VHM, sisäjäähdytys, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erityinen polygonigeometria ja varsi DIN 6535-HA:n mukaan käytettäväksi koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö.
Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvempiin kierteisiin.
Erikois-HM-materiaali korkeille leikkuunopeuksille ja pitkälle käyttöiälle.
TiAlN- ja antifriktio-pinnoite vähentävät kulumista ja pienentävät irrosärmän muodostumistaipumusta.
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö sivulla olevista urista; suositellaan läpi- ja umpireikien työstöön.
Huomautus
GARANT pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121, minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA), takaa prosessivarman työstön synkronikaroja käytettäessä.
Käyttötiedot
N
53
N
50
N
53
P
55
P
50
P
47
P
43
P
36
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Rullakierretappi |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | ISO DIN 13 |
| Kierteen ⌀ | 6 mm |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 5.55 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 18 mm |
| Kierrekoko | M6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139243 |
|---|---|
| EAN | 4045197365651 |