Synkronoidut konekierremuovaustapit voitelu-urilla, kovametalli, TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen monikulmageometria ja varsi DIN 6535-HA:n mukaan käytettäväksi koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmille kierteille.
Erityisellä kovametallimateriaalilla korkeille lastuamisnopeuksille ja pitkälle käyttöiälle.
TiAlN- ja antifriktio-pinnoite pienentää kulumista ja vähentää kiinnileikkaantumista.
Huomautus
GARANT-pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
50
N
48
N
50
P
52
P
48
P
45
P
40
P
33
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kierretela |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Kierteen nousu | 1.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Lastu-urien lukumäärä | 6 |
| Viistekulma | 9.3 astetta |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Varren neliö □ | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 9,35 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 30 mm |
| Kierrekoko | M10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139242 |
|---|---|
| EAN | 4045197365620 |