Synkronoidut koneelliset rullakierretapit voitelu-urilla, HSSE-PM muoto E TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen monikulmiogeometria ja varsi DIN 1835-B:n mukaan koneille, joissa on synkronoitu karakäyttö. Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmissä kierteissä.
Innovatiivinen monikulmiomuoto mahdollistaa laajat käyttöalueet.
Monitoiminen pinnoiterakenne saavuttaa maksimaalisen käyttöiän myös lujissa materiaaleissa jäykässä kiinnityksessä.
Muoto E (aloitusviiste: 1,5−2 kierrettä) syville kierteille, lyhyellä ulostulolla.
Huomautus
GARANT pikavaihtistukka kierretapeille nro 338100−338121 vähäisellä pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikara-ajossa.
Käyttötiedot
N
45
N
40
N
45
P
45
P
37
P
35
P
32
P
22
M
10
N
35
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Rullakierretappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | ISO DIN 13 |
| Kierteen ⌀ | 2.5 mm |
| Kierteen nousu | 0.45 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 2.3 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 6.25 mm |
| Kierrekoko | M2,5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139215 |
|---|---|
| EAN | 4045197705839 |