Synkroniset konekierremuovaustapit voitelu-urilla HSSE-PM muoto C TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen polygonigeometria ja varsi DIN 1835-B:n mukaan koneille, joissa on synkronoitu karakäyttö. Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmille kierteille.
Innovatiivinen polygonimuoto mahdollistaa monipuoliset käyttökohteet.
Monitoiminen pinnoiterakenne saavuttaa maksimaalisen käyttöiän myös lujissa materiaaleissa jäykässä kiinnityksessä.
Huomautus
GARANT pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
45
N
40
N
45
P
45
P
37
P
35
P
32
P
22
M
10
N
35
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Rullatapppi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | ISO DIN 13 |
| Kierteen ⌀ | 5 mm |
| Kierteen nousu | 0.8 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Viistekulma | 9 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 4.65 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 12,5 mm |
| Kierrekoko | M5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139210 |
|---|---|
| EAN | 4045197446916 |