Synkronoidut konekierremuovaustapit voitelu-urilla HSS-E-PM IK / muoto C TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erikoispolygongeometria ja varsi DIN 1835-B:n mukaan koneille, joissa on synkronoitu karakäyttö. Voitelu-urilla; optimaalinen voiteluvaikutus myös syvemmissä kierteissä.
Innovatiivinen polygonimuoto mahdollistaa monia käyttökohteita.
Monitoiminen pinnoiterakenne saavuttaa maksimaalisen käyttöiän myös lujissa materiaaleissa jäykässä kiinnityksessä.
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö sivusuunnassa urista – mahdollistaa maksimaalisen käyttöiän.
Huomautus
GARANT-pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronisissa karoissa.
Käyttötiedot
N
48
N
45
N
48
P
50
P
42
P
40
P
37
P
27
M
10
N
40
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Rullakierretappi |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajan standardi |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Kierteen nousu | 1.75 mm |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Lastu-urien lukumäärä | 5 |
| Viistekulma | 9 astetta |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Ydinreiän halkaisijan ohjearvo | 11.2 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 30 mm |
| Kierrekoko | M12 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139230 |
|---|---|
| EAN | 4045197446992 |