Konekäyttöinen kierteitystappi synkronikaralle muoto C
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne; varsi DIN 1835-B:n mukainen. Erikoisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kiertotapin ohjaus tapahtuu siten koneen synkronikaran kautta.
Erityinen TiAlN-pinnoite mahdollistaa optimaalisen käyttöiän. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Myös erittäin sopiva valuraudalle (ADI).
Huomautus
GARANT pikalukkoistukka kiertotapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
K
20
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekäyttöinen kierretappi synkroniseen työstöön |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | valkoinen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 6 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 5 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 12,5 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M6 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 132555 |
|---|---|
| EAN | 4045197585271 |