Käsikierretappisarja pinnoittamaton M10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-osainen sarja, sisältää aloitus-, välitapin ja pohjatapin.
Koot M2,3 ja M2,6 vanhalla DIN-profiililla.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Lieriövartinen h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | Esikark., välikark., viimeistelykark. |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 352 |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 8.5 mm |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1.5 mm |
| Normi | DIN 352 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 7 mm |
| Varren neliö □ | 5.5 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 20 mm |
| Kierrekoko | M10 |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G130150M10 |
|---|---|
| EAN | 4045197065407 |