Konekierretappi synkronikaroille HSS-E-PM muoto E TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja DIN635-B:n mukaisella varrella. Erityisgeometria yleiskäyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu tällöin koneen synkronikaran kautta. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsiolla (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Muoto E (leikkausviiste: 1,5–2 kierrettä) maksimaalista kierretsyvyyttä varten.
Huomautus
GARANT-pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121, minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikaroissa.
Käyttötiedot
N
32
N
32
P
33
P
32
P
20
P
12
P
7
M
11
M
9
N
30
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konehanat synkronoituun työstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajanormi |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 11 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 21 astetta |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 36 mm |
| Kierrekoko | M12×1 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 137183 |
|---|---|
| EAN | 4045197705372 |