Konekäyttöinen kierteitystappi synkronikaralle HSS-E-PM muoto E
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN01835-B:n mukaisesti.
Erikoisgeometria yleiskäyttöön koneisiin, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierteitystapin ohjaus tapahtuu tällöin koneen synkronikaran kautta. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten.
Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Muoto E (sisäänsyöttöviiste: 1,5–2 kierrettä) maksimaalista kierteityssyvyyttä varten.
Huomautus
GARANT pikavaihtoistukka kierteitystapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman koneistuksen synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
32
N
32
P
33
P
32
P
20
P
12
P
7
M
11
M
9
N
30
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekäyttöinen kierretappi synkroniseen työstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretapit |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 10,2 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1,75 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 21 astetta |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 36 mm |
| Kierrekoko | M12 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 136173 |
|---|---|
| EAN | 4045197508423 |