Koneistuskierretappi synkronoiduille karoille HSS-E-PM muoto E TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Näin kierretapin ohjaus tapahtuu koneen synkronikaran kautta.
Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus vähintään 8 %).
Muoto E (leikkausviiste: 1,5−2 kierrettä) maksimaalista kierteytyssyvyyttä varten.
Huomautus
GARANT pikavaihtokiinnitysholkki kierteytystapeille nro 338100−338121, jossa on minimaalinen pituuskompensointi (MLA), takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikaroissa.
Käyttötiedot
N
32
P
32
P
20
M
11
M
9
N
30
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkronoituun työstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajanormi |
| Kierteen ⌀ | 3 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 2.5 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.5 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 21 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 7.5 mm |
| Kierrekoko | M3 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135743 |
|---|---|
| EAN | 4045197508225 |