Koneistuskierretappi synkronoiduille karoille HSS-E-PM muoto E TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Ohjaus tapahtuu koneen synkronikaralla. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus vähintään 8 %).
Muoto E (leikkausviiste: 1,5−2 kierrettä) maksimaalista kierteytyssyvyyttä varten.
Huomautus
GARANT pikavaihtokiinnitysholkki kierteytystapeille nro 338100−338121, jossa on minimaalinen pituuskompensointi (MLA), takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikaroissa.
Suositus
TOOLOX-materiaaleille suosittelemme, että esireiän halkaisija porataan 0,05–0,3 mm suuremmaksi kuin DIN-standardissa on ilmoitettu (ks. taulukko).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkronoituun työstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajanormi |
| Kierteen ⌀ | 6 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 5 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 21 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M6 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135415 |
|---|---|
| EAN | 4045197507914 |