Konekäyttöinen kierteitystappi synkronikaralle HSS-E-PM muoto E
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vakaa rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varsi DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu tällöin koneen synkronikaran kautta. Uusimman sukupolven erityinen DLC-pinnoite sp2 optimaaliseen käyttöikään. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Muoto E (aloitusviiste: 1,5–2 kierrettä) maksimaaliseen kierretsyvyyteen.
Huomautus
GARANT-pikavaihdettava kierretappi-istukka nro 338100–338121, jossa on minimaalinen pituuskompensointi (MLA), takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikaroissa.
Käyttötiedot
N
30
N
25
N
25
N
20
N
20
N
35
N
55
N
35
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | E - 1,5 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Koneellinen kierretystappi synkroniseen työstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierreleikkuri |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 2.5 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 2.05 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.45 mm |
| Normi | Pajanormi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 21 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 6.25 mm |
| Kierrekoko | M2,5 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134280 |
|---|---|
| EAN | 4045197707338 |