Konekierretappi synkronikaralle HSS-E-PM, muoto C
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varrella standardin DIN 1835-B mukaan. Erityisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu siten koneen synkronikaran kautta.
Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus vähintään 8 %).
Huomautus
GARANT pikavaihteinen kierretappipidistin nro 338100–338121, minimipituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikaraistukoissa.
Käyttötiedot
N
32
P
32
P
20
M
11
M
9
N
30
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkronointityöstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Pajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 6 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 5 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | Konepajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M6 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135740 |
|---|---|
| EAN | 4045197446398 |