Konekierretappi synkronikaraspindleille HSS-E-PM, muoto C
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vakaa malli oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria yleiskäyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu näin koneen synkronikaran kautta. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsiolla (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Huomautus
GARANT pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikaroissa.
Käyttötiedot
N
32
N
32
P
33
P
32
P
20
P
12
P
7
M
11
M
9
N
30
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkroniseen työstöön |
| Kierrekulma | 40° |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 8.8 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Normi | Pajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Varren neliö □ | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 30 mm |
| Kierrekoko | M10×1,25 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 137180 |
|---|---|
| EAN | 4045197705273 |