Konekierretappi synkronikaraisiin HSS-E-PM muoto C TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva malli oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Ohjaus tapahtuu koneen synkronikaralla. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaaliseen käyttöikään. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus vähintään 8 %).
Huomautus
GARANT-pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön käytettäessä synkronikaroissa.
Suositus
TOOLOX-materiaaleille suosittelemme, että esireiän halkaisija porataan 0,05–0,3 mm suuremmaksi kuin DIN-standardissa ilmoitettu (katso taulukko).
Käyttötiedot
P
32
P
20
H
3
H
7
P
12
P
7
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkronointikoneistukseen |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Työpajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 4 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 3.3 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.7 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 10 mm |
| Kierrekoko | M4 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135410 |
|---|---|
| EAN | 4045197446299 |