Konekjierretappi synkronikaraisille HSS-E-PM IK / muoto C TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erikoisgeometria yleiskäyttöön koneisiin, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierteitystapin ohjaus tapahtuu siten koneen synkronikaran kautta. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaaliseen kestoiän saavuttamiseksi. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Sisäisellä jäähdytysnesteensyötöllä maksimaalisen kestoiän saavuttamiseksi.
Huomautus
GARANT-pikalukitusistukka kierteitystapeille nro 338100–338121, minimaalinen pituuskompensointi (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
32
N
32
P
33
P
32
P
20
P
12
P
7
M
11
M
9
N
30
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Maskinginätappi synkroniseen koneistukseen |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 14 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 12.5 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1.5 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 42 mm |
| Kierrekoko | M14×1,5 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 137186 |
|---|---|
| EAN | 4045197705495 |