Konekatkaisukierretappi synkronikaroille HSS-E-PM IK / muoto C TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vakaa rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN835-B:n mukaisesti. Erityisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu tällöin koneen synkronikaran kautta.
Erityinen TiAlN-pinnoite optimaalista käyttöikää varten. Voidaan käyttää emulsiolla (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö maksimaalista käyttöikää varten.
Huomautus
GARANT-pikavaihtistukka kierretapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Käyttötiedot
N
32
P
32
P
20
M
11
M
9
N
30
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi synkroniseen työstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 16 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 14 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 2 mm |
| Normi | Konepajastandardi |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 40 mm |
| Kierrekoko | M16 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135746 |
|---|---|
| EAN | 4045197508355 |