Konekierretappi synkronikaralle HSS-E-PM IK / muoto C TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vakaa rakenne oikeakätisellä kierteellä ja varrella DIN 1835-B:n mukaan. Erityisgeometria käyttöön koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Ohjaus tapahtuu koneen synkronikaran kautta. Erityinen TiAlN-pinnoite optimaaliseen käyttöikään. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus vähintään 8 %).
Varustettu sisäisellä jäähdytysnesteen syötöllä maksimaalista käyttöikää varten.
Huomautus
GARANT-pikaliitosistukka kierteitystapeille nro 338100–338121 minimaalisella pituuskompensoinnilla (MLA) takaa prosessivarman työstön synkronikaroissa käytettäessä.
Suositus
TOOLOX-materiaaleille suosittelemme, että ydinreiän halkaisija porataan 0,05–0,3 mm suuremmaksi kuin DIN-standardissa on ilmoitettu (katso taulukko).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Maskointikierretyökalu synkroniseen työstöön |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | M |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Työpajanormi |
| Kierteen ⌀ | 5 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 4.2 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.8 mm |
| Normi | Tehdasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 12.5 mm |
| Kierrekoko | M5 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 135420 |
|---|---|
| EAN | 4045197507969 |