Konekierretappi synkronikaraistukoille HSS-E-PM IK / muoto C DLC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tukeva rakenne oikeakätisellä spiraalilla ja varrella DIN1835-B:n mukaan. Erityisgeometria käytettäväksi koneissa, joissa on synkronoitu karakäyttö. Kierretapin ohjaus tapahtuu tällöin koneen synkronikaran kautta. Uusimman sukupolven erityinen DLC-pinnoite sp2 optimaaliseen käyttöikään. Voidaan käyttää emulsion kanssa (rasvapitoisuus väh. 8 %).
Varustettu sisäisellä jäähdytysnesteensyötöllä maksimaalista käyttöikää varten.
Huomautus
GARANT pikavaihtoistukka kierretapeille nro 338100−338121, jossa on minimaalinen pituuskompensointi (MLA), takaa prosessivarman koneistuksen käytettäessä synkronikaroissa.
Käyttötiedot
N
30
N
25
N
25
N
20
N
20
N
35
N
55
N
35
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 1835 B, h6:lla |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Maskinginätappi synkroniseen koneistukseen |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | DLC |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kierteen ⌀ | 6 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 5 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M6 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 134285 |
|---|---|
| EAN | 4045197649294 |