Koneierteytystappi 6H
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HSS-koneierteytystappi, suora ura, lastuamisviiste 4 kierteen pituudelta läpireikiin tai pohjareikiin, joissa on syväporattu kierteen esireikä toleranssiluokassa 6H.
Erittäin lujat, vapaasti läpivirtaavat HeliCoil®plus-kierreinsertit kulumista kestävästä ruostumattomasta teräksestä, pienellä kierrekitkalla, tiukoilla toleransseilla, korkealla pinnanlaadulla sekä korroosion- ja lämmönkestävyydellä. Joustava rakenne mahdollistaa tasaisen kuorman- ja jännityksen jakautumisen ja tuottaa siten kestävät, ensiluokkaiset ruuviliitokset kaikille käyttörasituksille (staattisille, dynaamisille) ja ihanteellisella voimansiirrolla. Helppo ja nopea asennus. Tuloksena on kalibroitu sisäkierre, jota voidaan käyttää molemmilta puolilta.
Käyttötiedot
Taloudelliseen vaurioituneiden tai kuluneiden kierteiden korjaukseen sekä rakenne-elementiksi kierrevahvistukseen, kun käytetään materiaaleja, joilla on alhainen leikkauslujuus (esim. alumiini, alumiini-/magnesiumseokset).
Huomautus
- Sopivat reikämitat kierteiden tarkastukseen, ks. nro 486000 ff.
- Itsekiinnittyvät insertit, muut mitat sekä UNC-/UNF-kierreinsertit toimitetaan pyynnöstä.
TiCN-pinnoitettu HSS-E-PM -koneierteytystappi, ks. nro 133560 ja nro 138210.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | 6H |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 5.2 mm |
| Kierteen koko | M5 |
| Kierresisäkkeiden määrä nro 082800 | 60 |
| Kierteen nousu | 0,8 mm |
| Kokonaispituus l | 80 mm |
| Toleranssiluokka | 6H |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 082807 |
|---|---|
| EAN | 4250361209772 |