GARANT Master Tap -konehano kierrelisäkkeille HSS-E-PM AlTiX
Styckpris:
40,30€
Tuotekuvaus
Malli
Kierretappi standardin DIN 40435 mukainen (DIN 371 / DIN 376:n kaltainen).
GARANT Master Tap -yleiskierretappi, kehitetty käyttöön laajalla materiaalialueella korkealla prosessivarmuudella.
- HSS-E-PM-leikkuumateriaali mahdollisimman suureen kulutuskestävyyteen.
- Pienemmät kitkakertoimet uuden suurtehopinnoitteen ansiosta.
- Erikoisgeometria optimaaliseen lastunpoistoon.
Käyttötiedot
Kiinnityskierteen EG valmistukseen metrisen ISO-kierteen DIN 8140 mukaan STI-kierrelisäkkeille (Screw Thread Insert).
Huomautus
Esiporaus-⌀ (katso taulukko) on käytettävä!
Käyttötiedot
N
35
N
30
N
20
P
30
P
30
P
25
P
12
P
8
M
10
M
8
N
20
K
20
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiX |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9-toleranssilla |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | EG-M |
| Normi | DIN 40435 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Sarja | Master Tap |
| Toleranssiluokka | 6HX mod. |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 12.5 mm |
| Kierretyyppi | EG-M |
| Kierteen nousu | 1.75 mm |
| Normi | DIN 40435 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 11 mm |
| Varren neliö □ | 9 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Toleranssiluokka | 6HX mod. |
| Kierresyvyys | 36 mm |
| Kierrekoko | M12 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 133560 |
|---|---|
| EAN | 4062406208325 |