Suursyöttöjyrsin MFH Harrier Weldon-varrella 40/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
MFH Harrier -suursyöttöjyrsin mahdollistaa lyhyet koneistusajat suurten syöttöarvojen ja suurten lastuamissyvyyksien ansiosta. Kuperien särmien ja lastuuskulman yhdistelmä pienentää lastuamisvoimaa ja minimoi värähtelytaipumukset.
Käyttötiedot
Suuremman tuottavuuden saavuttamiseksi taso-, tasku- ja urajyrsinnässä. Suuret uloke-/ylityspituudet rampatessa eivät ole ongelma pienen lastuamisvoiman ansiosta.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; rampaaminen; rampaaminen |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | MFH Harrier Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 112 mm |
| Sopivat kääntöterät | SOMT.. |
| Vaihtopalan ruuvi | 229717 (15IP; 3,5 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.5 mm |
| ⌀ d3 | 23 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max ld-geometrialla | 3.5 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 78 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 63 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,92 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 22,4 mm |
| Asetuskulma κ | 10 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0,7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,36 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 50 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22205540/3 |
|---|---|
| EAN | 4960664707553 |