Suurisyöttöjyrsin MFH Harrier, sylinterivarsi 35/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
MFH Harrier -suurisyöttöjyrsin mahdollistaa lyhyet työstöajat suurten syöttöarvojen ja suurten lastuamissyvyyksien ansiosta. Kuperien teräsärmien ja lastukulman yhdistelmä vähentää lastuamisvoimaa ja minimoi värähtelytaipumukset.
Käyttötiedot
Korkeampaan tuottavuuteen tasa-, upotus- ja urajyrsinnässä. Suuret ulokepituudet rampituksessa eivät ole ongelma pienen lastuamisvoiman ansiosta.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Kehäjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | MFH Harrier sylinterivarrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren halkaisija ds h6 | 32 mm |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Sopivat kääntöterät | SOMT.. |
| Vaihtopalan ruuvi | 229717 (15IP; 3,5 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1,5 mm |
| ⌀ d3 | 18 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max ld-geometrialla | 3,5 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 68 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 53 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1,19 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 17,4 mm |
| Asetuskulma κ | 10 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0,7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,36 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 35 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 50 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22205035/2 |
|---|---|
| EAN | 4960664707492 |