GARANT Softcut 90° kulmajyrsin MTC Weldon-varrella 20/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaiseen koneistukseen, korkeaan tarkkuuteen ja suureen lastuamistehoon. Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsimet, joissa on vaihtopalaterä leikkuuvoimaa pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karalle, jonka syöttöteho on alhainen.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurissa syvyyksissä, myös umpinaisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräksiin.
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 1,5 terällä nro 674252 koko 8IP.
Ei saa käyttää ramppaukseen tai ympyräramppaukseen!
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ramppaus |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 20 mm |
| Kokonaispituus ltot | 95 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 30 mm |
| Halkaisija ⌀ | 20 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 45 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,3 mm |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 6 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 2 |
| Sarja | Softcut® |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21541320/2 |
|---|---|
| EAN | 4069515039017 |