GARANT Softcut 90° kulmajyrsin MTC 25/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla tasaiseen koneistukseen, korkeaan tarkkuuteen ja suuriin lastuamisarvoihin. Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsin vaihdettavilla teräpaloilla, joissa on leikkuuvoimia vähentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karoille, joiden syöttöteho on pieni.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla syvyyksillä, myös umpinaisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräksiin.
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 1,5 terän nro 674252 koko 8IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä; Rampaaminen; Rampaaminen |
|---|---|
| Varren malli | Weldon-varsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | Weldon-varrella |
| Sisäinen jäähdytys | ja |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kokonaispituus ltot | 105 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 49 mm |
| ⌀ d3 | 13.9 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 47.3 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 38.9 mm |
| Ramppauskulma αmax | 4.1 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 13.9 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 4.8 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21540525/3 |
|---|---|
| EAN | 4069515038386 |