GARANT Softcut 90° kulmajyrsin MTC reiällä 63/8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin, jossa differentiaalijako sujuvaan koneistukseen, korkeaan tarkkuuteen ja korkeaan lastuamissuorituskykyyn. Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsin kääntöterillä, joissa on leikkuuvoimaa vähentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karamoottoreille, joiden syöttöteho on pieni.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla syvyyksillä, myös umpisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikissa teräsmateriaaleissa sekä ruosteen- ja haponkestävissä teräksissä.
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750, koko 1,5 terällä nro 674252, koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Varren malli | reiällä |
|---|---|
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC; MTC |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| ⌀ d3 | 51,7 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 123,3 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 114,7 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0,8° |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 51,7 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12° |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,3 mm |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 2.8 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Työstöstrategia | MTC; MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21541163/8 |
|---|---|
| EAN | 4069515038942 |