GARANT Softcut 90° kulmajyrsin MTC reiällä 40/5 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sujuvaan työstöön, suureen tarkkuuteen ja korkeaan lastuamissuorituskykyyn. Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsimet vaihtopaloin leikkuuvoimaa pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karakoneisiin, joissa on pieni syöttöteho.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla syvyyksillä myös täysaineisissa työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräksiin.
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 1,5 terällä nro 674252 koko 8IP.
Ei saa käyttää ramppauksessa tai kierremäisessä ramppauksessa!
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC; MTC |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 20 mm |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 16 mm |
| Vapaa pituus | 20 mm |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0,3 mm |
| Kääntöteräpalojen lukumäärä | 10 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 5 |
| Sarja | Softcut®; Softcut®; Softcut® |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Työstöstrategia | MTC; MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21541540/5 |
|---|---|
| EAN | 4069515039093 |