GARANT Softcut 90° kulmajyrsin MTC lieriövarsi 25/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sujuvaan työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja suuriin lastuamistehoihin. Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsin, jossa on vaihtoterät lastuamisvoimia pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karoille, joiden syöttöteho on pieni.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurissa syvyyksissä myös täysissä työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräksiin.
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvitalttaa TQ nro 211750 koko 1,5 terän kanssa nro 674252 koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Ramppaus |
|---|---|
| Varren malli | Sylinterivarsi |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | sylinterivarrella |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Varren halkaisija ds h6 | 25 mm |
| Kokonaispituus ltot | 180 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Halkaisija ⌀ | 25 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 60 mm |
| ⌀ d3 | 22 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 48 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 47 mm |
| Ramppauskulma αmax | 4.1 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 22 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 4.8 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21540725/2 |
|---|---|
| EAN | 4069515038560 |