GARANT Softcut 90° -kulmajyrsin MTC-kierteellä 24,7/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sujuvaan työstöön, korkeaan tarkkuuteen ja korkeaan lastuamis-/leikkaussuorituskykyyn. Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsimet vaihtoterillä leikkausvoimia pienentävällä geometrialla MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karojen kanssa, joiden syöttöteho on pieni.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla lastuamissyvyyksillä, myös umpiaihioissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräksiin.
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 1,5 terällä nro 674252 koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä; Rampaus; Rampaus |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Kokonaispituus ltot | 35 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Halkaisija ⌀ | 24.7 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Vapaa pituus | 35 mm |
| ⌀ d3 | 13.6 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 46.7 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 38.3 mm |
| Ramppauskulma αmax | 4.1 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 13.6 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Kiinnityskierre m | M12 |
| ⌀ d2 | 23 mm |
| ⌀ d1 h6 | 12.5 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 4.8 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21540924,7/4 |
|---|---|
| EAN | 4069515038720 |