GARANT Softcut 90° kulmajyrsin MTC kierteellä 15,7/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuuskulmajyrsin differentiaalijaolla sujuvaan koneistukseen, korkeaan tarkkuuteen ja suuriin lastuamisarvoihin. Uuden sukupolven suurtehokulmajyrsimet vaihtoterillä, joissa on lastuamisvoimia pienentävä geometria MTC-käyttöön epävakaissa olosuhteissa tai karoille, joiden syöttöteho on alhainen.
Käyttötiedot
Kulmajyrsintään suurilla jyrsintäsyvyyksillä, myös täysissä työkappaleissa. Yleiskäyttö kaikkiin teräsmateriaaleihin sekä ruostumattomiin ja haponkestäviin teräksiin.
Huomautus
Käytä GARANT-momenttiruuvinväännintä TQ nro 211750 koko 1,5 terällä nro 674252 koko 8IP.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ympyräjyrsintä; Rampaus; Rampaus |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | kierteellä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Työstöstrategia | MTC |
| Kokonaispituus ltot | 26 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Halkaisija ⌀ | 15.7 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Vapaa pituus | 26 mm |
| ⌀ d3 | 5.4 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 28.7 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 21.1 mm |
| Ramppauskulma αmax | 10.5 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 5.4 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 12 astetta |
| Fz-heliksi | 0.5 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.3 mm |
| Kiinnityskierre m | M8 |
| Ruuvipakkaus vaihtoterille | 219799 11 (8IP; 1,5 Nm) |
| ⌀ d2 | 14.5 mm |
| ⌀ d1 h6 | 8.5 mm |
| Sarja | Softcut® |
| Spiraalijyrsintä ap | 7.6 mm |
| Sopivat kääntöterät | AO.T1104; AO.T1104; AO.T1104 |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21540915,7/2 |
|---|---|
| EAN | 4069515038683 |